Výroční zprávy

Tak jako každá nezisková organizace i Pomocné tlapky o.p.s.® publikují každým rokem souhrn výsledků své činnosti ve formě výročních zpráv.

Zprávy si můžete prohlédnout v textové podobě na našem webu (odkazy označené "HTML") nebo si stáhnout graficky zpracovanou podobu ve formátu PDF. Formát PDF se otevírá pomocí volně dostupného programu Adobe Acrobat Reader, který je nainstalován na většině počítačů.

Výroční zprávy a účetní uzávěrky za roky:

2008

2007

2006

2005

2004

2003

2002

2001

 

Jsme velice rádi, že se s Vámi můžeme podělit o spoustu pozitivních zpráv. Na jedné straně je to rostoucí seznam sponzorů, jejichž důvěry si nesmírně vážíme. Při čtení si možná povšimnete, že mezi nimi nejsou jen nadace a velké firmy, ale také spousta jednotlivců, školních a pracovních kolektivů. Důležití jsou pro nás opravdu všichni a jejich ochota pomoci je pro nás velkým závazkem a výzvou zároveň.

Když jsme Pomocné tlapky® zakládali, mnoho lidí nás od našeho úmyslu zrazovalo. Mnohokrát jsme slyšeli "Tohle se vám nikdy nepovede!" a "Blázníte? V tomhle státě chcete cvičit psy pro postižené? Kde na to vezmete?" Jak vidno, dobří lidé se našli a my zdárně pokračujeme. Každým rokem je seznam vycvičených psů delší a každým rokem nám jejich noví páníčci potvrzují, že jim naši psi dokázali změnit život.

Hlavním úkolem je teď vytrvat, pokračovat v tom co děláme a neusnout na vavřínech. Někdy se to jeví jako ještě těžší úkol, než něco začít. Teď už se nepohybujeme v jakémsi "vzduchoprázdnu", jako kdysi. V této minutě totiž zajišťujeme výživu a výcvik budoucích asistenčních psů. V této minutě máme seznam lidí, kteří na ně čekají a kterým jsme dali naději - a od toho se prostě nedá couvnout. K tomu, abychom jim jejich sen dokázali splnit ovšem potřebujeme Vaši pomoc. Budeme jen rádi, pokud si projdete sekce Jak přispět? a Jak pomoci? a najdete si tam možnost, jak se stát součástí naší velké "tlapkácké" rodiny.