Zahraniční spolupráce

Už od svého počátku Pomocné tlapky o.p.s.® spolupracovaly se zahraničními organizacemi, které mají v našem oboru bohaté a dlouholeté zkušenosti, jako jsou ADI, IAADP nebo Delta Society. Právě díky jejich ochotě se nám podařilo odstartovat správným směrem a začít už od první chvíle v souladu s mezinárodně uznávanými pravidly.

Po prvotní spolupráci s Assistance Dogs International od roku 2002, jsme se následně připojili k její nově vzniklé Evropské sekci.

Assistance Dogs EuropeASSISTANCE DOGS EUROPE

 

Od roku 2004 jsou Pomocné tlapky® plnoprávným členem ADEu, mezinárodní neziskové společnosti sdružující Evropské poskytovatele asistenčních a canisterapeutických psů. Ačkoli výcvik se v Evropě provádí již několik desetiletí, toto společné sdružení zástupců z mnoha zemí vzniklo teprve v roce 2000 a je vůbec první organizací svého druhu v Evropě.

Pomocné tlapky® jsou první společností z Východní Evropy, která se stala provizorním členem v roce 2003 a v dalším roce, po konečném definování pravidel přijetí, už bez čekání členem s plnými pravomocemi. Přijetí bez čekací doby je pro nás velkou pochvalou i závazkem zároveň.

Články o našich aktivitách v Assistance Dogs Europe:
článek o našem prvním kroku do Evropy najdete na konferenci v Berlíně 2003
zpráva o našem vstupu do ADEu a konferenci v belgickém městečku Westende 2004