Zajímavé internetové odkazy o nejen neziskovém sektoru a službách pro postižené

V této sekci bychom rádi přispěli svou troškou do Internetového mlýna, webstránky a zdroje informací byly vybrány nezávisle, pouze na základě našeho subjektivního úsudku o tom, zda se jedná o stránky funkční, zajímavé a užitečné. Nejedná se tedy o reklamní odkazy nebo linky "vynucené" výměnou se druhou stranou. Pomocné tlapky o.p.s.® nezodpovídají za obsah informací na uvedených webstránkách nebo za kvalitu nabízených služeb. Využili jsme této sekce k tomu, abychom Vám přiblížili ty, kteří s námi spolupracují a poskytli informace užitečné pro zdravotně postižené lidi. V sekcích asistenční psi a na našem webu www.canisterapie.cz najdete další odkazy zaměřené na tato témata.

Organizace spolupracující s Pomocnými tlapkami

KooperativaKooperativa pojišťovna - kromě dlouholeté podpory asistenčních psů nyní tato pojišťovna nabízí zvýhodněné pojištění a povinné ručení pro zdravotně postižené a to včetně pojištění asistenčních psů. Více v tomto článků: Výhodné pojištění pro zdravotně postižené.

Exodus - občanské sdružení, které v Třemošné u Plzně postavilo a provozuje multifunkční bezbariérové zařízení. Hlavním poslaním je pomoci postiženým lidem k osamostatnění. Pomocné tlapky® v prostorech tohoto domu pořádají většinu svých akcí. Více zde nebo přímo na www.exodus.cz

SvopapSVOPAP - Společnost SVOPAP vzdělávací centrum s.r.o. je právnický subjekt, který vznikl v srpnu roku 2000 a od svého založení se zaměřil na možnosti vzdělávání dospělých v oblasti chovatelství zvířat. Mimo jiné také rekvalifikační kurz pro canisinstruktory. S Pomocnými tlapkami spolupracují v oblasti canisterapie.

Servery a zdroje informací pro zdravotně postižené

SvopapSpolečnost CAR CLUB s. r. o. provozuje rozsáhlý projekt komplexní pomoci tělesně handicapovaným lidem, pomoc k mobilitě, dále zabezpečuje slevový program na zboží a služby, nabízí pracovní příležitost a mnoho dalších služeb.
www.handycard.cz nebo www.carclub.cz

http://www.krizovatka.cz Velice dobrý portál se spoustou užitečných odkazů pro postižené. Bydlení, služby pro postižené, lázně, nadace, spolky, osobní asistence, pomůcky, pracovní přiležitosti, sport zdravotně postižených, rekvalifikace, zákony, právní otázky, zdravotní problémy a mnoho dalších.

Bezbariérová linka důvěry Jako každý jiný se i zdravotně postižení potýkají s krizovými situacemi, osobními a vztahovými problémy a potřebují se o nich s někým poradit, nebo se někomu svěřit. Někteří z nich vzhledem ke svému handicapu to nemohou učinit telefonicky, nebo jim prostě tento způsob příliš nevyhovuje. Právě pro tyto lidi je určena elektronická linka důvěry. Více informací o této službě zde: Bezbariérová linka důvěry

Život se zdravotním postižením přináší mnoho otazníků. Otazníků v praktickém životě, otazníků zdravotních, ale také psychologických a duchovních. Pokud na ně hledáte odpovědi, otevřete si na internetu stránku www.internetporadna.cz. Více o této službě zde: Internet poradna pro zdravotně postižené

Klub držitelů vodicích psů - sdružuje především zrakově postižené držitele vodicích psů. http://kdvp.braillnet.cz/

Další zdroje informací pro pejskaře a/nebo postižené

tisk, internetové magazíny a zpravodaje, diskusní fóra, TV pořady, rozhlas a jiné

http://www.chovpsu.cz Internetový magazín o pejscích i jejich problémech. Zpravodajství, chovní psi, inzerce, diskuse, internetový obchod, legislativa u nás i v zahraničí, výstavy, sportovní akce, prostě spousta informací pro pejskaře.

http://pes.internet.cz/zviretnik Rubrika populárního internetového magazínu Neviditelný pes, zabývající se problematikou zvířat, včetně psů. Zvířecí příběhy a komentáře čtenářů.

http://web.telecom.cz/dona Nakladatelství Dona, knihy o psech (výcvik psů, veterinární tématika, monografie psích plemen, chovatelství, atlas psů) s možností objednání vybraných knih.

www.sepsem.cz informace pro pejskaře

 

Partnerské servery

aneb další odkazy, které se můžou hodit...

AutoChip - ChipTuning. Zvýšení výkonu a snížení spotřeby paliva.