Karel Bartáček a Ema

Karel žije se svojí manželkou a Emou ve Štětí. Ema se stala černým sluníčkem jejich rodiny a kamarádkou do pohody i nepohody. Ema zvládá otvírání dveří, přinášení a odnášení předmětů, stažení peřiny, vytažení polštáře za zády a velice důležité natažení páníčkových nohou.

První setkání s překrásnou fenkou EMOU

byli jsme v Teplicích na otevření lázeňské sezóny kde jsme se poprvé viděli s naší Labradorkou Emou

Z úplně prvního setkání jsme byli trošku na rozpacích, protože EMA je vzrůstem opravdu malinká a měli jsme obavy, že k mému robustnímu vozíku nedosáhne. Po pár vteřinách strávených společně jsem zjistil, že je velice šikovná a poradí si i s tímto. Také jsme nevěděli, jestli to malé štěňátko vypadající ze předu trošku rozpačitě bude naše zlatíčko. Potom co ji přivedli blíž jsme zjistili, že je překrásná a ten dojem dělal jen onen postroj, který EMA má jelikož je jak jí říkají její majitelé "motorová myš".

Nejenom, že je rychlá, ale je také velmi šikovná, hravá a vstřícná. Také jsem se zpočátku bál o její tlapky, protože poprvé šla vedle el. vozíku, ale ona to po chvíli bez problému dokázala. Poté co jsem se naučil pár povelů, zvládali jsme i otočku vlevo na přelidněné Teplické kolonádě. Má moc ráda pohlazení a pokaždé procházce si jej po právu vyžádala. Její temperament je doslova úžasný.

Vím že Labradoři jsou schopní pejsci. Nevěřil jsem však, že také zvládne natáhnout moje těžké bezvládné nohy.

 

první setkání - fotoalbum
Zde najdete fotoalbum z prvního setkání Karla a Emy

Po krátkém setkání bych Emu za žádného psa nevyměnil, tolik mi přirostla k srdci. Snad je to oboustranné. Bohužel naše setkání trvalo jen tři hodiny a jakmile jsme si začali trochu rozumět museli jsme se rozloučit.

Máme před sebou secvičování v Třemošné až na červenec, já se ale již teď nemohu dočkat. Každý den probírám fotky pořízené z prvního setkání. Po týdnu odloučení jsem usoudil, že se mi po ní stýská a toto setkání snad ani nemělo být tak dlouho před naším společným secvičováním. Už se těším až se zase uvidíme a až budeme spolu napořád. Doufám proto, že termín secvičování bude co možná nejdříve, ale vše má asi svůj čas.

Chtěl bych Vám tímto moc poděkovat za vše co Emu učíte a také za setkání na které jen tak nezapomenu.

Karel Bartáček s manželkou

ema a klíčeE-mail z 11.1. 2005

Ahoj Hanko a Petře,

Ema se naučila nosit klíče a jak někomu čouhají z kapsy, tak jsou její. Hrozně jí imponují kožená pouzdra na klíče. Takže když máme plné ruce Ema hrdě nese klíče. Posílám fotečku z důkazem. Díky moc. Karel a Ema

E-mail ze 17.2. 2005

Ahoj Hani a Petře,
zdravíme do Plzence. Jste zapadaní? My jen maličko, ale i tak Ema blbla ve sněhu.

Dnes jsem si s vozíkem přimáčkl nohu ke stolu, a když jsem chtěl natáhnout nohu, Ema se chovala hrozně divně a nechtěla ji natáhnout, šla za Laďkou a ta zjistila, že mám ponožku prosáklou od krve. Je chytrá, protože já to necítím a zjistil bych to až za pár hodin. Tak nás zase mile překvapila, je zkrátka ten nejšikovnější pejsek ve Štětí (alespoň pro nás).

Mějte se hezky,

Karel a Ema

Březen 2006

Jedna super zpráva - Karlu Bartáčkovi, klientu Pomocných tlapek, a jeho ženě Vlaďce se narodila dvojčátka - kluci Adam a Petr. Rodiče jsou šťastní a kluci zdraví! Karlova asistenční fenka Ema ihned přijala svou novou úlohu - hlídá miminka. Všem pěti gratulujeme!


Ema hlídá Adama a Péťu


Bartáčkovi na procházce v pěti

ema
Ema oslavuje své 4. narozeniny "polohováním"

Únor 2007 - 1. narozeniny

Zdá se to nemožné, ale rok rychle uběhl a na konci ledna kluci Bartáčkovi oslavili své první narozeniny. Ema byla samozřejmě u toho. Zde najdete kouzelné fotoalbum z prvních narozenin dvojčat.

 

 

 

Květen 2007 - kluci rostou jako z vody

Asistenční fenka Ema18.2.2009
dopoledne náš svět opustila asistenční fenka Ema, která věrně doprovázela Karla Bartáčka.

 

19.2.2009

Ahoj kamarádi, přátelé,
Ema byla pro mne vším, je to velká ztráta sice mám úžasnou rodinu manželku, syny, ale připadám si jako bez ruky. Ema byla jako naše první dítě. Domlouvali jsme se posledních pár let i beze slov, stačilo jen se podívat a ona věděla co má dělat. Děkuji za slova útěchy. Jinak Láďa to úplně vystihl a má pravdu, Ema své poslání splnila výborně, jsem na ni pyšný. Stále děkuji Tlapkám, všem, za to co mi umožnili s Emou prožít.

Karel B.

1.3.2009

Smutek, který přišel po ztrátě Emy Karlovi Bartáčkovi zaháněla tento víkend jeho budoucí asistentka Wally.
Věříme, že ji Ema předala tajné fígle budoucího asisťáka

17.6.2009 Vzpomínka na Emu

Poděkování Krematoriu zvířat za vstřícný a citlivý přístup, který jsme ocenili když jsme prohráli boj Emy o jeji život.