Logo Pomocných tlapek o.p.s. (R) Česky - jste v české verzi stránek
English here
Mapa stránek
Dokud můžeme pomáhat, pom
Domovská
stránka
O Pomocných
tlapkách
®
Naše
služby
O asistenčních
psech
Naši psi
a klienti
Naši
sponzoři
Jak můžete
pomoci?
Internetový
obchod
O Tlapkách: Víte, že:

Online obchod

Zprávy a aktuality

Pokud se na náš web vracíte po delší době, máme pro Vás na této stránce pokračování akutalit z naší domovské stránky, kde najdete jen ty nejnovější. Kromě těchto zpráv o činnosti se nezapomeňte podívat, co v poslední době přibylo nového na tomto webu (fotoalba, dopisy, články atd.).

 • 7.3.2009 Spinnigový maratón pro Pomocné tlapky
  štafetový kolík po pražské akci spinningového maratonu pro Pomocné Tlapky převezme
  SPINNINGR Centrum Káča, ul. Dukelská 59, Moravská Třebová.
  Kontaktní osoba: Kateřina Truhlářová
  truhlarova.kaca@seznam.cz
  mobil: 602 571 755

 • Asistenční fenka Ema18.2.2009
  Dnes dopoledne náš svět opustila asistenční fenka Ema,
  která věrně doprovázela Karla Bartáčka.

   
 • 7.2.2009 Spinnigový maratón pro Pomocné tlapky
  Přijeďte si zasportovat a přispět na dobrou věc.
  den: 7. února 2009
  hodina: 14:30 - 18:00
  adresa: Sportovní centrum Evropská, José Martího 31, Praha 6 (budova FTVS, tram Vozovna Vokovice)
  kontaktní osoba: Mirka Lukášová, mail mirka@startspinning.cz, telefon 605 210 143

 • 5.2.2009 Snídaně s Novou- hostem bude cvičitelka paní Olga Tomášů
  Doplněno: Snídaně s novou se zúčastnili nakonec oba manželé Tomášů. Záznam si můžete prohlédnout v archivu TV Nova: 1. část, 2. část

   

 • 24.1.2009 Spinning pro tlapky
  Přijďte podpořit charitativní akci do Fitness Style Lucie ve Vysokém Mýtě! Podrobnosti na www.spinning.cz

 • 4.9. 2008 - Zde najdete zajímavý článek o problematice stárnoucích asistenčních a vodicích psů na serveru MF Dnes. Téma "Co se stárnoucím psem" zde autorka pojala velice obšírně a do hloubky a jsme rádi, že jsme mohli přispět svou troškou názorů do mlýna.
 • 19.6. 2008
  O Nikovi a paní Dočkalíkové vyšel krásný článek v Pardubickém deníku včetně fotoalba a videozáznamu:
  Psí pomocník zouvá boty, ale i podá telefon

  Autor: Jiří Sejkora
  Foto: Luboš Jeníček
  Video: Jiří Sejkora

  Pardubice - Asistenční pes Nik nedávno složil psí "promoci" a se svými dovednostmi se proto přišel pochlubit do Základní školy Polabiny 2, kde ukázal, jak dokáže pomáhat své majitelce Janě Dočkalíkové.

 • 6.10. 2008 - Pečení pro děti je veřejná sbírka konaná pod záštitou Českého výboru pro UNICEF formou prodeje pekařských a cukrářských výrobků za dobrovolnou cenu, přičemž výtěžek z prodeje jde střídavě na projekty u nás a v zahraničí. V říjnu 2007 přispěl tento projekt Pomocným tlapkám na pořízení a výchovu asistenčního pejska. V pražském Myslbeku získali částku 22.864,50 Kč. Moc děkujeme všem, zejména paní Ljubě Krbové, která dlouho a ráda prodávala, a slíbila, že na Vánoce dorazí i se svým manželem, Ondřejem Neffem. Více na www.peceniprodeti.cz

 • 30.8. 2007 - Pomocné tlapky® v Paralympijském magazínu.
  Ve čtvrtek, 30.8. 2007 byly Pomocné tlapky® v Paralympijském magazínu, měsíčníku o sportu handicapovaných, který vysílala ČT2.

 • 30.7. 2007 - Pomocné tlapky® v televizi!
  Česká televize odvysílala reportáž o naší klientce Daniele Machové v pořadu Reportéři. Reportáž s týkala případu diskriminace naší klientky, kterou vedení lázní Teplice odmítlo přijmout s asistenčním psem, s tím, že by přítomnost psa pohoršovala jejich lukrativní islámské klienty.

 • 29.8. 2007 - S nastávajícím školním rokem jsme spustili beta verzi nového samostatného webu věnovaného speciálně canisterapii, který od nynějška najdete na adrese www.CANISTERAPIE.cz

  Na novém webu, který má přes 200 stránek, najdete:
  - přesunutý celý obsah již dříve vytvořené canisterapeutické sekce tohoto webu
  - zcela nové články, informace a fotografie
  - kompletní přehled našich aktivních týmů s fotografiemi
  - informace o nadcházejících zkouškách a kurzu canisterapie!

  Během podzimu budeme dopilovávat detaily, testovat a doplníme také fotografie, které nám poslali naši canisterapeuté. Dokončení předběžně plánujeme na období podzimních zkoušek. Rádi uslyšíme Vaše názory a máte-li vlastní stránky, budeme rádi pokud na www.canisterapie.cz uděláte odkaz!

 • 20.7. 2007 - Aventinské léto pomáhá! Ve čtvrtek večer předali pořadatelé Aventinského kulturního léta dar charitativní společnosti Pomocné tlapky® ve výši 160 000 Kč. Na včerejším charitativním koncertu vystoupila řada hvězd z Klubu celebrit Amfora, mezi nimi například Lešek Semelka, Pavlína Filipovská či Jitka Zelenková. "Když mám možnost, pokaždé ráda na podobné akci vystoupím. Zvláště když to pomůže dětem. Navíc si zazpívám v krásném prostředí uprostřed Prahy," řekla Jitka Zelenková.

  Koncerty v rámci Aventinského kulturního léta pokračují každý den od 19.00 hodin, více na (www.aventinskeleto.cz). Příští měsíc se budou vybírat peníze na projekt MEDELA, který podporuje děti v chudých částech světa. Pomocné tlapky® všem zúčastněným moc děkují! Za pomoc děkujeme také paní Nadě Vanišové-Kalinovské z firmy VAS v.o.s. za zorganizování akce.
 • 17.7. 2007 - Daniela Machová a Lázně Teplice
  Když se naše klientka Daniela Machová přihlašovala na právnickou fakultu, určitě netušila, že mezi případy diskriminace, které bude řešit, bude její vlastní. Televize NOVA včera odvysílala reportáž o tom, že Daniele byl zamítnut plánovaný pobyt v lázních Teplice, protože se chystala přijet s asistenčním psem! Odůvodněním je, že pes by urážel muslimské klienty, na kterých jsou lázně finančně závislé. Situace je o to paradoxnější, že Pomocné tlapky® byly několikrát pozvány do slavnostního programu zahájení Teplické lázeňské sezóny. Jsme tedy vítáni na zahájení, ale ne již v průběhu? Další informace také na: http://www.blisty.cz/2007/7/17/art35302.html

 • 15.7. 2007 Lion's Club pomáhá
  Na Garden party pořádáné plzeňským Lion's Clubem se vybrala úctyhodná částka 106 000,- Kč pro Pomocné tlapky®. Děkujeme!!
 • Slavnostní promoce asistencních psu fotoalbum2.6. 2007 - Promoce asistenčních psů
  V Třemošné u Plzně v bezbariérovém domě Exodus se konaly promoce asistenčních psů předaných v ročníku 2006/7. Z celkových 12 psů předaných v tomto období se oslavy zúčastnilo 10 asistenčních psů s jejich novými páníčky. Všem přejeme mnoho úspěchů a krásných chvil a děkujeme všem, kteří nám pomohli s organizací slavnostního předání a samozřejmě všem sponzorům, bez nichž by nebylo co předávat. Prohlédněte si šestistránkové fotoalbum z celé akce: Promoce asistenčních psů 2007

 • Marek Eben a Karel Bartácek na Charity Golf Party 200729.5. 2007 - Golfové turnaje pomáhají Pomocným tlapkám!
  Dobročinný golfový turnaj v Kravařích ve Slezsku, pořádaný 20.5. 2007, přinesl výtěžek pro Pomocné tlapky® ve výši 30.000,- Kč (více o tomto golfovém klubu na http://www.golf-kravare.cz ).

  V sobotu 26.5. 2007 se pak v Karlových Varech konal již šestý ročník benefičního golfového turnaje Charity Golf Party 2007. Po klání na zelném koberci se hosté setkali při večerním programu v Grandhotelu Pupp, který uváděl pan Marek Eben a kde se konala dražba uměleckých předmětů, jejíž výtěžek byl rozdělen mezi několik charitativních projektů. Pomocné tlapky®, které během slavnostního večera ukázaly dovednosti svých asistenčních psů za pomoci klienta Karla Bartáčka a jeho fenky Emy, zíkaly úctyhodnou částku 1.005.000,- Kč. Fotoalbum najdete na Charity Golf Party 2007

  Jménem našich klientů proto mnohokrát děkujeme hráčům obou turnajů a učastníkům i organizátorům karlovarské dražby. Tento dar je pro nás velkým závazkem do budoucna a moc si jej vážíme.

 • ZAK TV20.2. 2007 - Sbírka ZAK TV
  Dne 14.února byla ukončena veřejná sbírka pořádaná TV ZAK, která díky štědrosti diváků a sponzorů vybrala 150 000 Kč na asistenčního psa pro Lukáše. Lukáš už se nemůže dočkat své asistenční fenky Oli. Více na http://www.zak-tv.cz/prolukase/ Televizi ZAK TV a všem sponzorům děkujeme!

 • 20.2. 2007 - Další náš asistenční pes má svoje stránky.
  Po Fellinim a Benovi se svého vlastního webíku dočkal Falco. Jeho panička Lucie Faldusová je vytvořila na adrese: www.labrador-falco.wbs.cz Lucii chválíme a Falcovi gratulujeme.

 • 8.1. 2007 - Naše nejmladší štěňátka v předvýchově mají své sponzory!

  Kooperativa Pojištovna a.s.Patronem zlaté retrievřice Míši je Kooperativa, pojišťovna, a.s.. Míša momentálně pobývá u své vychovatelky Kristýny Hálové v Týčku Zdicích. (Navíc Kooperativa také poskytuje zvýhodněné pojištění zdravotně postiženým).

  EULER HERMESPatronkou černé Labradorky Loisy, kterou v Praze vychovává Zuzka Šnajberková, se stala firma EULER HERMES ČESCOB.

  Smetanovou Labradorku Áju si vzala pod patronát firma pro marketingový výzkum STEM/MARK a.s. Áju vychovává náš dlouholetý spolupracovník Ing. Miroslav Gregor v Chyši.

  CasperFirma Casper Consulting se ujala patronátu černého Labradora Nika, který je ve výchově u Vladimíra Hoblíka v Košticích nad Ohří.

  VOKAPOPlzeňská firma VOKAPO - Vorlíčkovi kadeřnické potřeby se stala patronem černé labrarorky Rozárky, kterou vychovává Iva Králová v Jablonci nad Nisou.

  Všem patronům mnohokrát děkujeme a budeme se snažit, aby jejich "svěřenci" rostli jak z vody.

 • 5.1. 2007 - Přejeme vše nejlepší do roku 2007! A pro zajímavost přidáváme několik statistik za rok 2006:
  - najeli okolo 60 000 km
  - okolo 610 hodin jsme strávili na akcích
  - na cestách a přípravou akcí jsme strávili cca 351 hodin
  - na akcích se účastnilo 47 dobrovolníků
  - u klientů jsme strávili minimálně 960 hodin a
  - cestováním za klienty okolo 115 hodin
  ... a to nepočítáme hodiny výcviku, administrativních prací atd.
  Přesný přehled akcí za rok 2006 najdete v sekci Kronika. Zkompletovali jsme také seznam těch, kteří nám v loňském roce pomohli. Děkujeme všem našim sponzorům!

 • 5.11. 2006 - Nadcházející svátky oslavte v Tlapkáckém duchu! Náš obchůdek nyní nabízí speciální Vánoční výrobky, jejichž nákupem můžete přispět na výcvik asistenčních psů. Najdete zde krásné ručně zpracované andílky z přírodních materiálů jako ozdobičky na stromek nebo k dekoraci. Nabízíme také sadu pohlednic s motivem obrazu "Vánoční stromeček očima dětí", který pro Pomocné tlapky® nakreslila výtvarnice Marie Brožová. A pokud jste přišli na poslední chvíli, můžete svým známým rozeslat elektronickou pohlednici s detailním výřezem z tohoto obrazu. K dispozici máte hned čtyři vánoční motivy. Více o tom, jak poslat e-Pohlednici zde.

  Přejeme Vám veselé Vánoce, ještě veselejšího Silvestra a hodně zdraví, štěstí a pohody do nového roku! Vaši dvounozí i čtyřnozí tlapkáči.

 • 9.11. 2006 - Web v novém kabátě a není to jen o novém designu. Web je nově rozdělen do čtyřech hlavních sekcí, většina starších stránek se dočkala aktualizace. Kromě jiného nyní můžete nakupovat v obchůdku na platformě Zoner inShop. Více na Vše o tomto webu. Další zásadní aktualizace a vylepšení budou probíhat postupně do konce roku 2006.

 • 4.11. 2006 - Se zármutkem oznamujeme, že dnes zemřel klient Pomocných tlapek, pan Jiří Prymus, kterému od dubna 2005 pomáhal černý labrador Kryštof. Jiří nám všem bude moc chybět. Více o tomto týmu zde.

 • 31.10. 2006 - Pomocné tlapky® obdžely 100 000 Kč na výcvik asistenčního psa od našeho dlouholetého sponzora společnosti VAS v.o.s. Smlouvu jsme převzali od paní Nadi Vanišové. Mockrát děkujeme!

  Nadace O224.10. 2006 - Pomocné tlapky® získaly grant od NADACE O2 (bývalá Nadace Eurotel) ve výši 300 000 Kč na výcvik 2 asistenčních psů pro děti z Jižní Moravy. Jménem našich klientů mnohokrát děkujeme. Dlouhodobé přízně nadace si moc vážíme!

 • Jana Suchá a Anicka25.9. 2006 - Vychovatelce fenky Oli, Janě Suché, se v pondělí, 25. září 2006, narodila dcerka Anička! Aničku vítáme v tomto světě a mamince gratulujeme!
 • Internetoporadna.cz - O příjemnou novinku rozšířila své stránky bezplatná internetová poradna. Všem návštěvníkům nabízí účast v soutěžích o hodnotné ceny, které dodávají různí sponzoři. Více zde.

 • Radostná zpráva - tlapky se množí! Janě a Lukášovi Kasidlovým se 27.7. 2006 v 8:30 ráno narodil syn Matěj (3 kg, 46 cm). Janina asistenční fenka Eimy už doma netrpělivě očekává přírůstek do rodiny. My ostatní gratulujeme a přejeme hodně štěstí.

 • KONCEM KVĚTNA SE KONALA TRADIČNÍ CHARITY GOLF PARTY V KARLOVÝCH VARECH. V rámci akce Charity Golf Party 2006 se podařilo vybrat částku 2.060.000,-Kč. Původně oznámená částka vzrostla o 60.000, kterými přispěli dárci po oznámení částky. Vybraná částka bude rozdělena takto: 630.000,-Kč Obecně prospěšnou společnost Pomocné tlapky®
  630.000,-Kč Nadace Jedličkova ústavu
  700.000,-Kč Spinální jednotka fakultní nemocnice Motol
  100.000,-Kč Nadace partnerství - předem dohodnutá částka
  Děkujeme těmto dárcům: Kooperativa, pojišťovna a.s., Moravia Steel, Ferona, a.s., Zentiva, a.s., HSBC Bank plc - pobočka Praha, Česká spořitelna, a.s., Karlovarský porcelán, a.s., EUREST spol. s r.o., GOLEM - velkoobchod nápoji a.s, Stach Group, S. & W. Automobily s.r.o., Urocentrum Praha, Golf & Leisure - Oscar Jacobsson, Biomedica ČS, s.r.o., Imperiál, Fotolab, rodina Mrázova, pan Miroslav Horák, pan Robert Kay, pan Jiří Hypš, pan Evžen Balko.
  Další informace na www.golfresort.cz

 • ZAK TV pro LukášePŘIPOJTE SE K VEŘEJNÉ SBÍRCE TELEVIZE ZAK TV - Prvního června zahájila televize ZAK charitativní veřejnou sbírku s názvem PRO LUKÁŠE, jejíž účelem je nashromáždit finanční prostředky určené k výcviku asistenčního psa pro tělesně postiženého - desetiletého Lukáše Bělohlavého z Plzně. Více informací včetně televizního spotu a fotografií z natáčení na http://www.zak-tv.cz/prolukase/ Televizi ZAK TV děkujeme!

 • Proběhly letošní promoce asistenčních psů - veřejné předávání asistenčních psů vycvičených v ročníku 2005/2006. Oslavy se účastnili klienti a jejich noví pomocníci, organizároři a cvičitelé Pomocných tlapek, sponzoři, zástupci médií i veřejnosti. Krásné odpoledne plné radosti a dojetí! (3.6. 2006)

 • 22-24.6.2006 se Pomocné tlapky® zúčastnily výstavy Vivat Viva - Dny zdravotně postižených v Olomouci a předvedly ukázky práce asistenčních psů a canisterapie Fotoalbum za akce Vivat Viva zde. O zážitcích z této akce se také zmiňuje zpráva od klientky Anety Krylové, která se jí zúčastnila.

 • Pošlete e-pohlednici s motivem Pomocných tlapek! Dejte o nás vědět známým a udělejte jim radost elektronickou pohlednicí. Díky portálu Centrum.cz máte nyní možnost poslat e-pohlednici ze speciální tlapkácké kolekce v sekci Zvířata. Výběr pohlednic budeme postupně rozšiřovat. Mrkněte na e-pohlednice

 • Členové poppunkové kapely Clou, držitelé Andělů v kategorii objev roku a za super hit "Island Sun", se rozhodli podpořit i Pomocné tlapky® sérií charitativních koncertů, které proběhly v květnu a červnu. Kromě populárních silikonových náramků nově také nabízíme trička s kreslenými vtipy z kolekce "Clou", která si můžete objednat v našem obchůdku zde nebo zakoupit přímo na koncertech skupiny Clou.

 

Základní informace:

číslo účtu Číslo účtu
Kontakty Kontakty
Jak získat asistenčního psa? Jak získat psa?
Kalendář Kalendář akcí
Kronika Kronika
Fotoalba psů a akcí Fotoalba psů
a akcí
Aktuality Zprávy
a aktuality
Nově na webu Nově na webu
Zvlášt dekujeme:

Kooperativa pojišťovna a.s.

Plzeňská teplárenská a.s.

Happydog

STEM/MARK

Brik

(R) Všechna práva vyhrazena Pomocné tlapky o.p.s. Banner www.baron.cz, obchod pro pejsky a kocky, který sponzoruje Pomocné tlapky 1% ze veech nákupu Zpět nahoru na stránku
webmaster - kontaktni formular